На сайті Національної ради реформ враховується, як українська влада бореться з корупцією. І згідно з даними з цього сайту, за 9 місяців 2015 року в Україні корупція вже на 45% знищена. Залишилася справа за малим. Ще якихось 55%, і відразу корупція в Україні та, передусім, у держапараті.
Якщо хтось думає, що боротьба з корупцією - це реальне зменшення державного апарату і заодно ліквідація зайвих міністерств та відомств; підвищення заробітної плати держслужбовцям до нормального рівня; формування уряду з професіоналів, а не політичних пройдисвітів; припинення практики ставити на чолі держструктур коханок і різного роду сумнівних особистостей, то вони дуже помиляються. Насправді боротьба з корупцією - це серйозна справа, узгоджене з США, ЄС і МВФ, і зводиться до звичайного прийняття різноманітних документів, які повинні так налякати наших корупціонерів, що вони просто перестануть брати хабарі.
Згідно сайту Національної ради реформ, Україна успішно веде боротьбу з корупцією. Зокрема:
Прийнята Державна програма імплементації Антикорупційної стратегії на 2014-2017 роки. Треба думати, вже в 2018 році корупції в Україні не буде. А сама стратегія, це просто-таки "бич Божий" для корупціонерів. Виконання 100%.
Створено Національне антикорупційне бюро. Не дивно, що хабарі в Україні зросли, тому що всі знаючі люди пояснюють, що тепер треба буде і співробітникам цього бюро давати "на лапу". Завдання виконано лише на 75%.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура ще не створена, і ось це і затягує закінчення боротьби з корупцією. Та обставина, що ця контролююча структура нічим не відрізняється від десятка інших контролюючих структур, які вже більше двадцяти років борються з корупцією, згадувати не варто. Буде ще одна "годівниця" для потрібних людей. Виконання завдання 0%.
Національне агентство з питань протидії корупції створено лише на 38%. Дуже шкода, саме зараз Україні дуже не вистачає ще одного органу, який не стільки буде боротися з корупцією, як буде сам розсадником корупції і хабарництва. Бо навіть зараз зрозуміло, що вся його робота буде зводитися до однієї задачі – "заробити собі в кишеню на перевірки".
Тільки на 0% введена нова система контролю за доходами та витратами держслужбовців. Але навіть якщо вона і буде введена, то можна бути впевненим, що вся її робота буде стосуватися тільки дрібних держслужбовців, які просто не зможуть відкупитися від перевіряючих. При цьому вище керівництво держслужби буде завжди "чесним і жити на одну зарплату".
На 50% виконані плани щодо внесення змін до законодавства щодо фінансування політичних партій, яке буде жорстко контролювати гроші політичних партій з партійної каси. Про те, що, як правило, політичні партії в Україні фінансуються неофіційно, і навіть лідери партій, які зараз засідають у парламенті, отримують зарплату не в касі, знають всі, але роблять вигляд, що це дійсно боротьба з корупцією.
На 75% виконано завдання щодо оприлюднення суспільно важливої інформації про державні органи. Це раніше не було проблемою. Біда в тому, що навіть якщо ЗМІ і публікують конкретні факти про корупцію того чи іншого урядовця, то це ніяк не відбивається на його роботі і кар'єрі. Ніхто не звертає уваги на заяви ЗМІ, поки немає команди "мочити держчиновника", ось тоді всі починають відразу все згадувати.
Немає коментарів:
Дописати коментар