Фракція Блоку Петра Порошенка в парламенті не вирізнялася монолітністю навіть у перший рік існування Верховної Ради VIII скликання. А тепер, із наростанням політичного «роздраю», утримати абсолютно різномастих людей, зібраних під особисте ім’я президента, — досить важке завдання, покладене на угруповання «любих друзів» на чолі з Ігорем Кононенком і Сергієм Березенком. Найближчий з’їзд «Солідарності» має стати моментом істини. Крім офіційного оголошення свого претендента на посаду прем’єра — Володимира Гройсмана — партійні збори повинні, за задумом керівництва, виконати функцію інквізиції й вичистити всіх неугодних з фракції та партії, використовуючи нещодавно ухвалений закон № 3700, а також принцип імперативного мандата. Передусім ідеться про депутата Єгора Фірсова, який нещодавно вийшов із фракції БПП а також Миколу Томенка, котрий зробив це одразу після прийняття бюджету на знак незгоди з ним.
Отже, Верховна Рада нещодавно ухвалила так званий закон про партійну диктатуру, який дає право політичній силі постфактум виключати зі свого списку неугодних кандидатів. Зворушливе єднання, яке показали майже всі парламентські фракції, голосуючи за цей документ, не дивує, адже партійні вожді дістануть майже необмежені важелі впливу. Відтепер включення до списку абсолютно нічого не означає. Наприклад, став ти неугодний керівництву — і в Раду не зайдеш, навіть якщо наступний за списком. Зібрали з’їзд і виключили, які проблеми. У цьому сенсі БПП є одним із головних бенефіціарів закону, адже вже довгий час кандидатом на входження в парламент за його списком є Андрій Богдан, відомий адвокат, головний клієнт якого не хто інший, як Геннадій Корбан. Саме через це, подейкують, Банкова довго не могла призначати нікого з діючих депутатів у виконавчу владу.
Однак найцікавішими й найскандальнішими можуть стати рішення, які не випливають із закону № 3700. Річ у тім, що не пустити в Раду того самого Богдана — це ще не панацея. Оскільки останнім часом БПП втрачає депутатів із частотою, що лякає, а ті, хто ще входить до складу фракції, зовсім не такі лояльні, як того хотілося б президентові Порошенку та його найближчим сподвижникам. Завдання-максимум для Березенка — Кононенка — публічна погроза саме народним депутатам від БПП, покликана підпорядкувати їх партійній дисципліні.
За інформацією Тижня, однією з основних цілей майбутнього партійного зібрання стане рішення про позбавлення мандата Єгора Фірсова та Миколи Томенка. Це два депутати, які пройшли в парламент за списком БПП під номерами 54 і 8. І обидва за власним бажанням та зі своєї ініціативи вийшли з фракції. Те, що вони не були виключені, як той самий Степан Барна після нападу на прем’єра Яценюка, а з власної волі покинули президентську політсилу, і дало підстави юристам БПП порушити питання про використання норми так званого імперативного мандата.
Отже, у ч. 6 ст. 81 чинної Конституції написано, що «в разі невходження народного депутата України, обраного від політичної партії, до складу депутатської фракції цієї політичної партії або виходу народного депутата України із складу такої фракції його повноваження припиняються достроково на підставі закону за рішенням вищого керівного органу відповідної політичної партії з дня прийняття такого рішення». Якщо перекласти простою мовою, це означає ось що: якщо ти був у партійному списку й вийшов із фракції, отже, партія має право проголосувати за позбавлення тебе мандата. Той факт, що європейські органи багато разів критикували цю норму як недемократичну, нікого, як зазвичай це буває, у нас не лякає.
Немає коментарів:
Дописати коментар