Україна зобов’язалася ухвалити повний пакет законів необхідних для надання можливості її громадянам їздити в країни Євросоюзу без остогидлих віз. Саме з того моменту євробюрократи починають аналізувати, гідні ми отримати таке благо, достатньо слухняні, чи ні.
Втім, судячи з активності української влади, їй так важливо, щоб українці вільно пересувалися поміж країнами ЄС, що вона до останнього тягла з прийняттям необхідного пакету законів, і тепер знову змушена організовувати ледь не спецоперацію, щоб відзвітувати хоч чимось.
Перша серйозна битва - за Трудовий кодекс. Мало хто читав остаточний його варіант, але більшість його не влаштовує. Сергій Каплін заявляє про повернення рабства, а радикал Віктор Галасюк про суттєве зміщення балансу і вимагає створення нових робочих місць. Довгі дебати все ж виводять парламент, на хоч якесь узгоджене рішення. Народжений ще за совка, в сімдесяті, кодекс не може далі бути основою трудового законодавства незалежної України, а тому його треба все одно міняти. Недоліки є, тільки їх можна виправити в процесі підготовки до другого читання. З цим також погоджуються причетні міністри Розенко і Павленко, а тому голосуємо всі дружньо, і тоді правимо.
Є, щоправда, один нюанс, про який причетні до його творення намагаються не згадувати. Він пов'язаний з так званим маркером про дискримінацію секс-меншин. Депутати воліють плекати цноту у цьому питанні.
За логікою, зважаючи на те, що депутати в більшості не дуже читають ті закони, що приймають, скандальний пункт можна втиснути в другому читанні маленькими буквами десь в якийсь закапелок. Втім, логіка не спрацьовує. Депутат від БПП Ірина Геращенко вносить поправку з голосу, спікер намагається ненароком всунути її без голосування, але депутати вимагають спочатку проголосувати кодекс, а потім окремо поправку. Читай Геращенко її собі під ніс, можливо ніхто б не звернув увагу, про що йдеться, бо попередня рекламна кампанія, про те, що її підтримали і міністерства і комісії, здається, на перших порах спрацювала, і маніпуляція могла б бути успішною, але більшість депутатів таки має непоганий слух…
Одним словом, маркер для ЄС не прийнято, і в рядах лобістів настає помітна паніка.
Спікер ледь дотягує роботу до обіду і пропонує не зважаючи на затверджений розклад, продовжувати працювати до кінця. Пакет мусить бути прийнятий. Багато з депутатів до речі впевнені, що так і буде. Буде важко, але зробимо.
Втім, на жаль, чи може, на щастя, це як для кого, друга половина дня виявилась мало результативною, хоч до парламенту і підтягнули чималу кількість свіжих правоохоронців. Як і передбачалося парламент загруз в численних поправках і повноцінно пакет так і не прийняв.
Найжорсткіше шаблі схрестилися над законом про спецагентство для пошуку активів корупціонерів. Тут було безліч розбіжностей про які наголошували заздалегідь і вони врешті спрацювали. Основними противниками закону виявились радикальні ляшківці і Опоблок, кожен зі своїми аргументами щоправда. Спікер Володимир Гройсман кілька разів нон-стоп ставив закон на голосування, але дива не трапилось. Проваливши його депутати спочатку пішли на перерву, щоб спробувати передомовитись, але потім добряче промучившись таки відправили у За димовою завісою депутатської сутички якось зовсім забулося про абсолютний провал парламенського робочого дня з багатообіцяючим прогнозом на швидке прийняття пакету єврозаконів. Чим це загрожує, з’ясується дуже скоро. І не в секс-меншинах, до речі, справа. Як твердив міністр соцполітики Павло Розенко, це не основний євопунктик, який від нас вимагається. Європейські соратники наших меншин цілком вдовольняться, коли заборону на їх дискримінацію приймуть в другому читанні. Гірше якраз з корупцією, конфіскацією і всім тим, що так успішно завалили в другій половині робочого дня. Адже, як акцентував Єгор Соболєв, європейці не один раз наголошували, що ніякого безвізового режиму бути не може, поки дірявий кордон України з Росією включаючи всі ці непорозуміння «ЛНР» і «ДНР», та поки в Україні існує і процвітає величезна корупція. «Там вже зрозуміли, що в Україні ухвалити закон - це третина справи, а далі треба добитися його виконання і покарання тих, хто його не виконує. Тому це обман, коли кажуть, що закони приймуть і будемо їхати в Європу без віз.» профільний комітет на повторне друге читання.
Немає коментарів:
Дописати коментар