неділя, 8 листопада 2015 р.

Що чекає на Мосійчука?

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) 9 листопада о 10.00 почне розглядати позов народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука щодо незаконного притягнення його до кримінальної відповідальності.
Про це у Фейсбуці повідомила прес-служба народного депутата.
"Завтра, 9 листопада, о 10.00 відбудеться засідання Вищого адміністративного суду у справі незаконного притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешту народного депутата України Ігоря Мосійчука. За рішенням суду до участі в цьому процесі долучений генпрокурор Шокін", - йдеться в повідомленні.
Наразі Мосійчук перебуває під вартою в спецпалаті лікарні швидкої допомоги. У прес-службі повідомляють, що він скаржиться на болі в спині.
Як відомо, 17 вересня в ході засідання парламенту з трибуни Верховної Ради генпрокурор Віктор Шокін заявив, що правоохоронці розслідують протиправну діяльність одного з народних депутатів України, і надав у парламенті кадри оперативної відеозйомки Генпрокуратури, в яких фігурує народний депутат від Радикальної партії Мосійчук. Після цього було оприлюднено відео оперативної зйомки, на якому депутат, серед іншого, розповідає своєму співрозмовникові про "розцінки" на депутатські запити.
Мосійчук підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених п'ятьма статтями Кримінального кодексу України. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Раніше в ГПУ заявили, що Мосійчук зізнався в отриманні хабара, однак сам народний депутат заявив, що визнання було зроблено під тортурами.
 Також, як повідомив  помічник лідера Радикальної партії Олега Ляшка, у Вищому адміністративному суді України  відбудеться засідання з приводу позову Ляшка щодо невнесення нового складу кандидатур на посади членів Центральної виборчої комісії, що мало відбутися ще 1,5 роки тому.
На попередньому засіданні, що відбулося 8 жовтня, Ляшко, зокрема, наголосив, що Президент повинен був внести подання до Верховної Ради про звільнення з посад 12 членів ЦВК, призначений у червні 2007 року, у зв'язку з закінченням строку їхніх повноважень.
На тому ж засіданні юрист Президента зазначив, що у разі закінчення строку повноважень членів Центрвиборчкому Глава держави отримує право, а не обов'язок вносити такі подання, відповідно до статті Конституції "про призначення на посади та звільнення з посад членів Центральної виборчої комісії".
Зазначимо, що сьогодні 80% складу ЦВК перебуває на своїх посадах вже більш як вісім років.

Немає коментарів:

Дописати коментар